Pazar, Ocak 24, 2021

Fren Kontrol Testi

Belki de bir araç ekspertizden geçerken mutlaka kontrol edilmesi gereken en önemli alanlarından biri de fren sistemleridir. Hangi hızda gidilirse gidilsin mutlaka fren sistemlerinin en doğru ayar içerisinde olması ve herhangi bir problem yaşamaması büyük bir önem taşımaktadır. Fren yapma performansını etkileyen bu bölgedeki sistemleri kontrol edilmekte, disk balata uyumu; yani diğer tabiriyle ovalitesi detaylı bir şekilde işlemden geçmektedir.

Hayati risk taşıması ve seyir açısından büyük bir öneme sahip olduğundan dolayı, fren tertibatı detaylı bir şekilde fren kontrol testiaşamasından geçmesi en önemli etkenler arasında yer alır. Bu ekspertiz dikkatli bir biçimde ele alınmalı, en hassas işleme sahip üst düzey teknolojik cihazlar ile yapılmalıdır. Aynı zamanda doğru raporu çıkaracak olan ve bu alanda büyük bir tecrübe sahibi olan çalışanlar eşliğinde gerçekleştirilmesi de ayrıca önemlidir.

Bu konuda sizlere sağladığımız profesyonel hizmet çatısı altında eskişehir oto ekspertiz desteğini için firmamız bünyesinden elde edebilir, satın almak istediğiniz aracın bu konudaki tüm detaylı raporunu güven içerisinde temin edebilirsiniz.

Detaylı fren kontrol testi

Bu konuda aracın ön tekerlekleri tamburlar üzerine çıkarılmak suretiyle teste başlanır. Daha sonra tamburlar üzerinde bundan tekerleklerin büyük bir hız ile dönebilmesi için pedala güçlü bir şekilde basılır. Bu noktada tamburlar üzerinde bulunan sensörler aktif hale gelir ve fren sisteminin detaylı bir şekilde analizden geçirir. İşlemin sona ermesinin ardından aynı biçimde arka tekerlekler içinde bu kontrol gerçekleştirilir. Bu işlem esnasında el freni kontrolü testi yapılır.

Büyük bir hızla giden araç tamburlar üzerinde hareket ettirildiği andan itibaren, el freni çekildiği zaman araç tamburun üzerinden kendini atacak şekilde fren yapar. Ardından sensörler devreye girer ve aynı şekilde detaylı bir rapor çıkarılır. Tüm bu seçenekler herhangi bir sorun yaşamadan gerçekleşirse, aracın el freni ve fren aksanları konusunda herhangi bir sorun olmadığı ortaya çıkar. Hayati tehlike ve yolculuk açısından büyük bir öneme sahip olan fren kontrol testi adına hemen bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Detaylı bir işlem ile fren kontrol testinin yapılması

Fren kontrol testi gerçekleştirilirken bu işlemde frenler son durumuna kadar zorlanır ve testten geçer. Yapılan ani frenleme ile birlikte maksimum frenleme tespit edilir ve frenler arasındaki sapmalar detaylı bir ölçüm kapsamında rapora alınır. Performansın ne kadar güçlü olup olmadığı bu konuda gerçekleştirilmek suretiyle veriler grafik halinde detaylı bir şekilde müşteriye sunulur. Bütün bu işlemler konusunda profesyonel bir destek almak ve bunu çok uygun fiyatlara altında gerçekleştirmek için, eskişehir oto ekspertiz adına hemen firmamız bünyesinde bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Profesyonel bir destek altında fren kontrol testleri

Gerçekleştirilen çalışmalar dahilinde elde edilen raporlar profesyonel bir anlayış içerisinde müşteriye sunulmaktadır. Baştan sona çok hassas makine ve cihazlar ile ele alınan aşamalar sayesinde, aracın frenleme performansını ne olduğu ve ne gibi problemlerin bulunduğu detaylı olarak ortaya çıkarılır. Bu işlem hem ön hem de arka tekerlekler ile birlikte aynı zamanda el freni kapsamında gerçekleştirilir. Bu şekilde satın almak istediğiniz aracı güven içerisinde elde edebilir, yolculuğa güvenle çıkabilirsiniz.