Eskişehirde Oto Ekspertiz Hizmeti

0
293

İkinci el araç piyasasında araçlara uzman kişiler tarafından ekspertiz yapılması son derece değerli ve önemlidir. Suistimal edilmeye son derece müsait olan araç alım ve satım piyasasında uzman kişilerin ve ustaların görüşleri ve bu görüşler ile ilgili hazırladıkları raporlar alıcıların maddi ya da manevi herhangi bir zarara uğramamaları açısından çok önemlidir.

2.El Otomobil Piyasasında Ekspertiz Yaptırmanın Önemi

Eskişehir oto ekspertiz araçlar satın alınmadan önce gerekli incelemelerin yapılması amacıyla Eskişehir’de alıcıların detaylı ekspertiz raporu hazırlatmak amacıyla başvurdukları konusunun uzmanı ve ustalarını bir arada bulunduran önemli noktalardan biridir.

Eskişehir oto ekspertiz alınması planlanan aracın detaylı ekspertizini gerçekleştirdikten sonra araçtaki tüm problemleri en küçük ayrıntısına kadar alıcısına rapor halinde sunmaktadır.

Araç satın almak isteyen kişiler otomobil ile ilgili olarak tüm geçmiş kazalarını, hasarlarını, araç hakkındaki detayları ve mevcut durumu hakkında da eskişehir oto ekspertiz sayesinde bilgi sahibi olurlar.

Eskişehir de oto ekspertiz hizmeti konusunun uzmanı ustalar ve sahip oldukları sistem – ekipmanlar ile gerçekleştirilir. Ekspertizi talep edilen araç bir çok teste tabi tutulmakta, çeşitli cihazlara bağlanmakta ve kontrolleri bilgisayar ortamında gerçekleştirilmektedir.

Eskişehir de oto ekspertiz hizmeti daima dürüst raporlar hazırlamakta olanı olduğu şekilde raporlarında aktarmaktadır.

Eskişehir Oto Ekspertiz
Eskişehir Oto Ekspertiz Hizmeti

Otomobillere Ekspertiz Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Araçlar üzerinde gerçekleştirilen testler adım adım işletilmektedir. Eksperi gerçekleştirilecek araç öncelikli olarak motor testine tabi tutulmaktadır. Bu sırada motorun gücü, yıpranma ve aşınma durumu belirlenir. Ardından bilgisayar yardımı ile konusunun uzmanı ustalar eşliğinde aracın kaporta, boya ve değişen parçaları ve daha önce kazaya maruz kalıp kalmadığı kontrol edilmektedir. Tüm yapılan testler konusunun uzmanı kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
Eskişehir araç ekspertiz tüm bu aşamalarda aracın ekspertizini büyük bir hassasiyet ve dikkat ile gerçekleştirmektedir.
 
Eskişehir araç ekspertiz motorun gücünün ölçümü, motor devri, her devirde ne kadar güç ürettiği, araçta herhangi bir revizyon veya modifikasyon yapımı var mı ölçümleri yapılır ve değerler birbirleri ile karşılaştırılır.

Araçlara Ekspertiz Yaptırılmadığında Karşılaşılan Sonuçlar

Eskişehir araç ekspertiz tüm yapılan işlemleri araç alıcılarının herhangi maddi ve manevi uğramamaları adına gerçekleştirmektedir. Araç ekspertizi yalnızca alınacak aracın kaportası ve boyasında zarar var mı sorusunun çok daha ötesinde detaylı gerçekleştirilen incelemelerin toplamıdır. Konusunun uzmanı ekipler tarafından yapılması ve bu kişilerden detaylı raporların sağlanması gerekmektedir.
 
İkinci el otomobil piyasasında pek çok yanıltıcı bilgi ile alıcılar dolandırılmaya çalışılmaktadır. Bunların önüne geçebilmek ve herhangi bir zarara uğramak için araçlarda ekspertiz incelemesi gerçekleştirilmesi son derece önemlidir.
 
İkinci el alınacak bir araçta ekspertiz uygulandığı takdirde araç ve aracın geçmişi ile ilgili tüm detaylı bilgilere alıcılar sahip olabilmekte ve alım sırasında kararlarını bu yönde vermeleri sağlanmaktadır. Alınacak aracın tüm geçmiş kayıtlarının büyük bir hassasiyet ile incelenmesi ve bilgisayar ortamına sistemler yardımı ile kontrollerinin yapılması sonuçları uzmanların değerlendirmesi gerekmektedir.