Eskişehir En İyi Oto Ekspertiz Firması

0
2977
Eskişehir Oto Ekspertiz
Eskişehir Oto Ekspertiz

Eskişehir’de Oto Ekspertiz Firması

Günümüzde herhangi bir alım satım işlemi alınırken eksper görüşüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konuda deneyimli olan kişiler tarafından verilen eksper hizmeti, her alan da kendini göstermektedir. Özellikle son yıllarda bu konuda bilirkişilerin yetiştirildiği dikkat çekmektedir. Şimdi detaylı olarak bakacak olursak eksper ne demektir? Eskişehir ekspertiz firmaları hangileridir? Eskişehir ekspertiz firmaları ne gibi hizmetler vermektedir? Aşağıda bu konuda bilgileri bulabilirsiniz.

Eksper Ne Demektir?

Bir ürün üzerine ustalık bilgisi profesyonel derecede olan kişilere eksper ünvanı verilmektedir. Eksperler ustalık bilgisi olduğu ürünler hakkında görüşlerini, o ürüne ait avantaj ve dezavantajlarını bildirerek alıcı olan kişilere bilgi verir ve raporlama yaparlar. Ustalık gerektiren uzman görüşlerinde ürüne ait değeri belirleyen kişiler olarakta kısaca adlandırılırlar. Ülkemizde daha çok Türkçe’ye çevrilmiş hali olan uzman ya da bilirkişi olarak adlandırılmaktadır.

Oto Ekspertiz Nedir?

Oto ekspertiz ise eksper kişinin teknik ve mekanik açıdan bir takım alet ve cihazlarla detaylı olarak otomobili inceleyen ve o otomobil ile ilgili olumlu ya da olumsuz görüşünü bildiren kişiye denir. Bu kişiler incelediği otomobil ile ilgili detayları raporlarlar. Bu raporlamada yer alan bazı detaylar hasar kaydı tespiti, hasar kaydının maliyetini ne olduğu, araçta değişen ve orijinalliğini koruyan parçaların neler olduğunu, araçta kullanılan boyanın miktarı ve renk değişikliğinin olup olmadığı, motor verim gücünün ne olduğunu vs. belirten alt başlıklar yer almaktadır. Her il ve ilçe de olduğu gibi Eskişehir oto ekspertiz konusunda hizmet veren illerden bir tanesidir. Eskişehir oto ekspertiz konusunda bayilik başvurusu ile hizmet alımı yapmakta ya da bu konuda kendini geliştirenlerin açmış oldukları oto ekspertiz firmaları bulunmaktadır.

Ekspertiz Bayilikleri

Her alanda olduğu gibi büyük ekspertiz firmaları da bayilik vermektedir. Bunlardan bir tanesi de Türkiye’de hatırı sayılır bayi sayısına sahip Pilot Garage’dir. Eskişehir Pilot Garage olarak bayilik veren firma bu ilde de kalitesini göstermektedir. Pilot Garage bu konuda ülkenin her yerine yayılmayı hedef alarak bayilikleri arasında Eskişehir Pilot Garage olarak da görünmektedir. Eskişehir araç ekspertiz olarak sorgulandığında bu bayilik en üst sıralarda yer almaktadır. Eskişehir ekspertiz merkezi sorgulamalarında en çok aranan ekspertiz firmaları olarak hizmet vermektedir.

Eskişehir’de Ekspertiz Hizmeti Verilen Yerler

Eskişehir’de merkezi olarak eksper hizmeti veren bir çok firma bulunmakla birlikte bilgisini vermiş olduğumuz ve bu konuda kaliteli ve işini özenle yapan Eskişehir en iyi oto ekspertiz olarak Pilot garage hizmet vermektedir. Eskişehir oto rapor konusunda bu firmanın raporlama işlemlerindeki uzmanlığını da göz önünde bulundurmaktadır. Eskişehir ekspertiz bayilikleri arasında en çok tercih edilen ve Eskişehir ekspertiz merkezi olarak geçen bu bayilik ile araçlarınızı güvenle uzman ellere bırakabileceğinizi unutmamalısınız.

Araca ait rapor çıkartmanız ve bu konuda iç huzuru ile aracınızı almaya hazır olmak için tek yapmanız gereken Eskişehir araç ekspertiz konusunda işinin ehli olan yeri bulmak. İlk başta aracın motor kısmının incelenmesi ile eksper işlemi başlamaktadır. Eskişehir oto rapor dendiğinde bu konuda size yardımcı olacak olan Pilot Garage Eskişehir en iyi oto ekspertiz olarak uzman ekibi ile hizmet vermeye hazırdır. Araç ekspertiz durumunda hasar tespitinin yanı sıra teknik parçalar, süspansiyon, boya, sağ ve sol çamurluk, kaporta gibi hasarı en sıkıntılı parçaların durumu bilgisayar desteği ile raporlanmaktadır. Bu rapor sonucunda olumlu ya da olumsuz sonuca göre kararınızı verebiliyorsunuz.

Ekspertiz Raporu

Eksper raporundan sonra bu konuda uzmanın eğitimi, kaç eksperin bu raporlamada yer aldığı, raporun detayları ekspertiz fiyatlarında değişikliğe yol açmaktadır. Tabi bu konuda ihtiyacınıza göre seçim yaparak fiyatı uygun tutmak elinizde. Aracınızı almadan önce ekspertiz hizmeti almak sizlere bir çok konuda avantaj sağlamaktadır. Eskişehir ekspertiz böylelikle araç üzerinden haksız kazanç elde etmeyi planlayan kişilere karşı kendinizi koruma altına almış oluyorsunuz.

Aynı zamanda bazı araçların kilometre ayarları ile oynanarak alıcıyı yanıltma yoluna gidilmektedir. Bu konuda da ekspertiz avantaj sağlamaktadır. Yapılan incelemelerde aracın kilometresi ile oynanıp oynanmadığı raporlamada çıkmaktadır. Bu yapılan raporlama sayesinde çıkan tüm durumlar aracın fiyatı ile ilgili bedeli de ortaya çıkarmaktadır. Aracın muadili yaşıtlarına bakılarak piyasa değeri belirlenir ve yanıltmalara karşı da önlem alınabilmektedir. Özellikle ikinci el araç piyasasındaki esnek yaklaşımlar nedeniyle 8-10 yaş arası araçların mutlaka eksper kontrolü yapılması gerektiği vurgulanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here